OCD SERİSİ KİMYASAL HAVA KURUTUCULAR

Özen Isıtmasız tip Desikant  Kurutucular -40 °C’de sürekli çiğlenme noktası sağlayarak, hassas uygulamalar için çok kuru ve çok temiz basınçlı hava kalitesi sağlar. Desikant kurutucularda bulunan giriş ve çıkış filtreleri hava akımının devamlı surette temiz kalmasını ve desikantın bütünlüğünü sağlar. OCD Desikant Kurutucularda var olan çok özel valfler ve desikant en az basınç kaybını sağlar.
OCD Desikant Kurutucularda bulunan ikiz kule, yüksek dayanımlı yapısı ve emici desikant sayesinde devamlı soğuma sağlar.
Basınçlı hava ilk desikant haznesinde nemi bırakıp geçerken, ikinci desikant haznesi eş zamanlı servis havasıyla  desikant  rejenersayonu-yenileme-yaparak nihai kurutma için hazır hale gelir.
OCD Desikant  kurutucularda  desikantın rejeneresyonu-yenilenmesi –ısı kullanılmadan gerçekleşir. Dışardan alınan atmosfer basıncına yakın basınçtaki  kuru  servis havası desikant havuzuna  dağıtılarak kuruma sağlanır. Dış ortam şartlarına göre, istenilen dew point(çiğleame noktası) için servis hava miktarı ayarlanabilir. Servis havası ıslak haneye girer ve desikantın emdiği nemi alır.
OCD Desikant  kurutucularda  sistem kapanmadan önce iki kule arasında basınç eşitlemesi yapılarak hattaki dalgalanma engellenir böylece desikantın aşınma oranı düşürülür. Kapanmadan önce kuleler yenilenme sonrası basınçlarını kademeli olarak düşürerek basınç eşitlemesini sağlanır. Servis havası  ve basınç sabitleme aşağı yönde kuruyan havayla aksi yönde ilerler.
OCD Desikant kurutucularda kullanılan dokunmatik kontrol paneli, kurutucunun çalışma ömrü boyunca  muntazam çalışmasını sağlar. Kontrol paneli kurutucunun hangi evrede olduğunu ve hangi valflerin çalıştığını gerçek zamanlı olarak gösterir. Dew point’i opsiyonel olarak gösterir. Dil desteği ile kullanımı çok kolaydır.
OCD Desikant   kurutucularında sürekli dew point(çiğlenme noktası) sağlanması için birkaç farklı kimyasal malzeme kullanır. Aktif alümünya ,kristal zeolitler(Molecular Sieve) ve silika jel çalışma koşullarına göre farklı oranda kullanılır.

ÖZEN OCD serisi Kimyasal Kurutucular ile birlikte sunulan ön giriş ve çıkış filtreleri hava akımının devamlı temiz kalmasını ve medium desikantının bütünlüğünü sağlar. OCD serisinde kullanılan güvenilir elektronik kontrol ünitesi kurutucunun muntazam çalışmasını sağlar ve kurtucunun bakım zamanlarını da takip eder. ÖZEN OCD serisi Kimyasal Kurutucularda kullanılan özel valfler ve kimyasal sayesinde rakiplerine göre en az basınç düşmesi sağlar. Sağladığı enerji tasarrufu yanında, yaşadığımız dünyanın daha yeşil kalmasına yardım eder.

© 2022 Tekiner Teknik A.Ş. All Rights Reserved.