ODR SERİSİ BASINÇLI HAVA KURUTUCULAR

ODR serisi basınçlı hava kurutucuları, basınçlı hale gelen havayı kurutmada kullanılır.Bilindiği gibi basınçlı hava kompresör soğutma sistemindeyüksek oranda ısı kaybına uğrarken hızlı soğumanın sonucu su oluşur. Oluşan suyun basınçlı havadan ayrıştırılması ve basınçlı havanın kuru hale gelmesi gerekir bu işi de ODR serisi basınçlı hava kurutucuları yerine getir.
Yeni dizaynı ve yenilenmiş yüzüyle ODR kurutucularkullanıcılara standart olarak sunulan üstün özelliklerin sağladığı üstün performanslarıyla ciddi fark yaratmaktadır.

 SIFIR ENERJİ KAYBI

Özen Kompresör’ün dizaynı olan çok düşük fark basınçlı, donmaya dayanıklı, geniş ısı transfer yüzeyli, ince alüminyum plakalı   özel dizayn eşanjör  mükemmel yalıtımı sayesinde ODR kurutucularda enerji kaybı minimuma inmiştir.

 

50 °C ORTAM SICAKLIĞINDA ÇALIŞMA
Standart olarak kullanılan büyük boy kondenser ve R134a gazı kullanımları sayesinde 50 °C ortam sıcaklığında ve 60 °C giriş sıcaklığında ODR kurutucular sorunsuz çalışabilmektedir.

 

+3 °C GERÇEK ÇİĞLENME NOKTASI
Basınçlı hava kurutucu veriminin yegâne göstergesi olan  çiğlenme noktası (dew point) bütün ODR kurutucularda standart olarak +3 °C  ile yüksek verimlilik sağlanır.

 

YENİ DİJİTAL KONTROL PANELİ
Yeni nesil ODR kurutucularda 3 fazlı  modellerde kullanılan mikro işlemci, sistemi ekonomik işletimi ve alarmlı korumanın yanı sıra Hot Gaz By Pass Valfi selenoidinin çalışmasını   kontrol ederek, yüksek performans ve gerçek enerji tasarrufu sağlar.

 

KOLAY ERİŞİM

Kolay açılabilen kapak dizaynı  ile saniyeler içinde soğutma komponentlerine ulaşılabilir, çok hızlı müdehale imkanı elde edilir.

 

AYRI SOĞUTMA VE ELEKTRİK BÖLÜMLERİ

Soğutma bölümü ve elektrik bölümü tamamen ayrılmış, elektrik bölümüne soğutma bölümünden bağımsız direkt ulaşım imkanı mevcuttur.

 

GİRİŞ VE ÇIKIŞ HAT FİLİTRELERİ KURUTUCU İÇİNDE
Yenilen ODR Kurutucularda giriş ve çıkış hat filitreleri kurutucu içine dahil edilerek, iki filitrenin harici montajı için gereken borulama ve by-pass düzenlemelerine ihtiyaç yoktur.

GİRİŞTE SU TAHLİYESİ

Kurutucu girişinden giren su damlacıkları giriş filitresinde tutularak, filitre altındaki tahliye ile dışarı atılır.

 

OTOMATİK DURUŞ
Kurutucu kapaklarından biri açıldığında sistem otomatik olarak durarak, istenmeyen durumların önüne geçilir.

ACİL DURDURMA
Kontrol panelinin altında bulunan acil durdurma beklenmeyen herhangi bir durumda kurutucunun çalışmasını kullanıcının aniden durdurmasını sağlar.

 

KOLAY SERVİS İMKANI
Ayrı soğutma ve elektrik bölümleri ve yapılan dizayn değişiklikleri sayesinde ODR Kurutuculara servis esnasında bütün parçalara çok kolay ulaşım mümkündür. Ayrıca ekstra kullanılan küresel vanalar sayesinde gaz boşaltımı yapmadan parça değişim imkanı mevcuttur.

KİRLİLİK GÖSTERGESİ

Filitre değişim zamanını kontrol panelindeki gösterge ile ikaz vererek kullanıcı uyarılır.

© 2022 Tekiner Teknik A.Ş. All Rights Reserved.