Sabit Kaynak Duman Emme Sistemleri

Sabit Kaynak Dumanı Emme Sistemleri
Sabit Kaynak Duman Emme Üniteleri kaynak yapılan bölgelerin belirli ve sabit olduğu uygulamalarda kullanılırlar. Duvara ya da kolona bağlanan üniteler çalışma alanında yerden tasarruf sağlar. Ünitenin altında bulunan bağlantı noktalarına, ünite modeline göre, farklı seçeneklerde bir veya iki akrobat kol bağlanabilmektedir. Kaynak dumanını üzerindeki akrobat emme kolu ile etkin bir şekilde direk kaynağından emerek, filtre ederler. Yağ buharı içermeyen kaynak gazları, >%99 oranında duman ve partikülden arındırılmış bir şekilde ortama tekrar verilir. Üniteden çıkan hava solunabilir nitelikte temiz havadır.
Duvara ve kolona bağlanmalarından dolayı yer kaplamamaları en önemli avantajlarıdır. Atölye içinde sabit bölgelerde kaynak yapan işyerleri için idealdir. Emilen kaynak dumanı filtre edilerek, tekrar ortama verildiği için ısı kayıpları oluşmaz ve enerji verimliliği sağlanır.
Kaynak dumanı filtre sınıfı W3 olup, ünitelerimiz bu gereksinimi karşılamaktadır. Sabit ünitelerimiz, yüksek alaşımlı çeliklerin kaynatılması sırasında oluşan kaynak dumanı için uygundur.
Sabit ünitelere 3 m ve 4 m uzunlukta, içten mekanizmalı flex hortum veya dıştan mekanizmalı metal borulu olmak üzere iki farklı kol takılabilir. Standart olarak üç metrelik içten mekanizmalı flex hortum kol takılmaktadır. Kollar istenilen yükseklikte ilave destek gerektirmeksizin durabilir.
Sabit üniteler iki ana gruba ayrılmaktadır.
• Mekanik Filtreli Üniteler (Mundi S),
• Otomatik Temizlemeli Kartuş Filtreli Üniteler (Fortis Intel S)

 

MEKANİK FİLTRELİ ÜNİTELER (MUNDI S)
MUNDI-S kaynak dumanı emme ünitesi, akrobat emiş kolu ile dumanı kaynağından emerek filtreleyen kompakt bir emme ve filtreleme ünitesidir. Tek kollu (Mundi S-103) ve çift kollu (Mundi S-203) tipleri mevcuttur.
Atölye içinde duvar veya kolona montajı yapılarak yer tasarrufu sağlar. Kollar aracılığı ile emilen hava >%99 oranında duman ve partikülden  arındırılmış bir şekilde ortama tekrar verilir. Kaynak dumanı filtre sınıfı W3 olup, yüksek alaşımlı çeliklerin kaynatılması güvenlik gereksinimlerini karşılamaktadır.
Üç sıralı filtreye (kıvılcım tutucu, ön filtre ve HEPA filtre) sahip ünitede çalışma süresi göstergesi ve filtre ikaz lambası mevcuttur. Akrobat emiş kolundan emilen kirli hava ön filtre ve ana filtreden geçerek tekrar fabrika ortamına verilir. Kaba partiküller ön filtrede tutulmaktadır. Bu sayede ana partikül filtresinin ömrü uzatılmış olur. Ana filtre yüksek verime sahip olup partikülleri kendi üzerinde biriktirir. Kaynak dumanı yoğunluğuna göre belirli sürelerde ön filtre ve HEPA filtrenin değiştirilmesi gerekmektedir.
Opsiyonlar;
• Otomatik start – stop
• Davlumbaz için aydınlatma kiti
• Davlumbaz kıvılcım tutucu
• H13 sınıfı filtre
• Karbon filtre
Standart Donanım;
• Ünitelere takılan emme kolları 360 derece dönebilir ve istenilen yükseklikte ilave destek gerektirmeksizin durabilir. Standart olarak
150 mm çapında 3 metrelik içten mekanizmalı flex hortum kol takılmaktadır.
• Cihaz üzerinde açma kapama motor koruma şalteri ve ikaz ışıkları bulunmaktadır.
• Fişi ile birlikte 5 m uzunluğunda ana giriş kablosu mevcuttur

 

OTOMATİK TEMİZLEMELİ KARTUŞ FİLTRELİ ÜNİTELER (FORTIS INTEL S)
FORTIS INTEL S, kaynak dumanı emme ünitesi belirli bölgelerde kaynak yapılan imalathanelerde, üzerinde bulunan akrobat emiş kolu ile direk kaynağından, dumanı emerek filtre edip tekrar ortama veren sabit filtre ünitesidir. İri tozları ve kıvılcımlı partikülleri tutan metal ön filtre ve fark basınç sensörü sayesinde kendini otomatik olarak temizleyen ikinci kademe kartuş toz filtresi mevcuttur. Tek kollu (Fortis Intel S 103) ve çift kollu (Fortis Intel S 203) tipleri mevcuttur.
Atölye içinde duvar veya kolona montajı yapılarak yer tasarrufu sağlar. Kollar aracılığı ile emilen hava >%99 oranında duman ve partikülden arındırılmış bir şekilde ortama tekrar verilir. Kaynak dumanı filtre sınıfı W3 olup, yüksek alaşımlı çeliklerin kaynatılması güvenlik gereksinimlerini karşılamaktadır.
Elektrostatik fırın boyalı, çelik sacdan imal edilen ünite, temizlenebilir kartuş filtre sayesinde düşük işletme maliyetine sahiptir. Üç sıralı filtreye (kıvılcım tutucu, ön filtre ve kartuş filtre) sahiptir. Sensörler sayesinde filtrede meydana gelen birikmeler otomatik olarak algılanır ve basınçlı hava ile çalışan otomatik temizleme sistemi sayesinde filtre verimi daima yüksek kalır.
Opsiyonlar;
• Otomatik start – stop
• Davlumbaz için aydınlatma kiti
• Davlumbaz kıvılcım tutucu
• Karbon Filtre
Standart Donanım;
• Ünitelere takılan emme kolları 360 derece dönebilir ve istenilen yükseklikte ilave destek gerektirmeksizin durabilir. Standart olarak
150 mm çapında 3 metrelik içten mekanizmalı flex hortum kol takılmaktadır.
• Cihaz üzerinde açma kapama motor koruma şalteri ve ikaz ışıkları bulunmaktadır.
• Fişi ile birlikte 5 m uzunluğunda ana giriş kablosu mevcuttur

© 2022 Tekiner Teknik A.Ş. All Rights Reserved.